Salon Genewa 2012 | Nowa Kia Cee'd zaprasza do środka

Miesiąc temu mogliśmy podziwiać pierwsze zdjęcie nowego Cee'da. Dziś koreański kompakt po raz pierwszy zaprasza do środka

Nadjeżdża flagowa limuzyna Kii

Wśród czterech zdjęć, które trafiły dziś do sieci, dwa przedstawiające kabinę nowej generacji koreańskiego kompaktu. Co się zmieniło? Właściwie wszystko. Projektanci od nowa naszkicowali całą deskę rozdzielczą i konsolę centralną, które teraz - dzięki zgrabnemu obramowaniu - są bardziej zorientowane na kierowcę. Nowe są również kierownica oraz boczki drzwi.

W oficjalnym komunikacie Kia zarzeka się, że nowe, lepszej jakości materiały wykończeniowe oraz pieczołowicie zaprojektowane detale nadają wnętrzu nowego Cee'da bardziej prestiżowego charakteru. Projektanci poprawili też ergonomię, a w kabinie zagościły takie rozwiązania, jak duży, dotykowy panel nawigacji.

O nadwoziu nowej odsłony koreańskiego bestsellera mieliśmy już okazję pisać. Nowy Cee'd jest bardziej pikantny od poprzednika. Wyraźne przetłoczenia na masce, pociągłe reflektory z LED-owymi światłami do jazdy dziennej i tzw. "tiger nose" sprawiają, że auto prezentuje się całkiem zadziornie. Szyku natomiast mają mu dodawać chromowane ramki wokół okien i duże, aluminiowe obręcze kół. Obecny Cee'd wygląda już dziś nieco topornie. Nowy jest stylistycznie "lżejszy" i bardziej... elegancki?

Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć kabiny nowego Cee'da . W galerii znajdziecie też wszystkie pozostałe oficjalne zdjęcia, jakie producent do tej pory udostępnił.

Auto zadebiutuje podczas zbliżających się targów w Genewie, a do polskich salonów trafi najprawdopodobniej na przełomie kwietnia i maja.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Optima od 82 900 zł

Piękna jak Kia Picanto

Kia Cee'd - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.