Kia Track'ster - buldog

Kia ujawniła pierwsze oficjalne zdjęcia koncepcyjnego modelu Track'ster. Założeniem projektantów było upodobnienie go do... buldoga. Czy to zapowiedź trzydrzwiowej odmiany Kii Soul?

Nowa Kia Cee'd

Tego na razie nie wiadomo, ale pewne jest, że nowy koncept bazuje na wspomnianym modelu koreańskiej marki. Jest jednak od niego niższy, krótszy i szerszy. Wszystko po to, by przypominał buldoga. Tak, właśnie tę uroczą i wbrew pozorom groźną rasę psa miał przypominać Track'ster. Czy samochód może wyglądać jak pies? Biorąc pod uwagę film "Głupi i głupszy" trudno temu zaprzeczyć, ale projektanci Kii nie zdecydowali się przywdziać swego najnowszego konceptu w futro. Mimo to proporcje mogą przywodzić na myśl krótkonożnego buldoga.

Trzydrzwiowe nadwozie pomieści jedynie dwie osoby. Futurystyczna stylistyka karoserii ma swoją kontynuację również we wnętrzu. Sercem buldoga jest dwulitrowy silnik o mocy 250 KM, sprzężony z sześciobiegową skrzynią manualną, przenoszącą moc na wszystkie koła. A propos kół - wkomponowano w nie 19-calowe felgi, za którymi znalazły się wydajniejsze (w porównaniu z Soulem) hamulce.

Kia nie ujawniła osiągów Track'stera. Ze wstępnych doniesień wynika, że Koreańczycy na razie nie mają w planach przekształcenia konceptu w auto produkcyjne. Trzydrzwiowy Soul w najbliższym czasie nie pojawi się w ofercie Kii. Jak będzie później? Nie wiadomo.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Rio sedan od 40 990 zł

Kia Optima od 82 900 zł

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.