Hyundai Elantra Coupe oficjalnie

Nakreślona dynamiczną linią Elantra doczekała się dwudrzwiowej odmiany, którą Hyundai zaprezentuje oficjalnie na targach w Chicago. To już siódmy nowy model koreańskiej marki w ostatnich jedenastu miesiącach

Hyundai i30 | Galeria

Tym sposobem strategia 7/11 (siedem nowych modeli w jedenaście miesięcy) została zakończona. Hyundai Elantra Coupe nieznacznie różni się od czterodrzwiowej odmiany modelu. Przedni i tylny pas pozostały nietknięte, co wcale nie oznacza, że nowe coupe nie jest godne uwagi. Dynamiczna linia Elantry zamknięta w dwudrzwiowym nadwoziu jest bardziej proporcjonalna niż w sedanie. Całość wygląda bardzo spójnie.

Poprzez najnowszy model Hyundai chce pokazać, że możliwe jest połączenie sportowego i nowoczesnego wyglądu z przestronną kabiną, przyzwoitymi osiągami, oszczędnymi silnikami, nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi i niewygórowaną ceną. Bazową jednostką jest znany z czterodrzwiowej Elantry motor o pojemności 1.8 litra i mocy 148 KM, sprzężony z 6-biegową skrzynią manualną lub automatyczną. Jakie jednostki uzupełnią gamę? Na razie nie wiadomo, ale nie brakuje spekulacji, które w komorze silnika widzą nowe 1.6-litrowe T-GDI generujące 204 KM, a nawet bazowy silnik 2.o T z Genesisa Coupe o mocy 275 KM. Na ewentualne potwierdzenie tych doniesień trzeba jednak poczekać.

Na razie Hyundai nie podał ceny samochodu. Nie wiadomo również, czy Elantra Coupe trafi do krajów Europy, w których sprzedawana jest czterodrzwiowa odmiana modelu (w tym do Polski).

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Hyundai i40 sedan | Galeria

Hyundai Elantra | Za kierownicą

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.