Odświeżone Punto już w salonach

Do europejskich salonów trafił właśnie odświeżony Fiat Punto. Z tej okazji Włosi opublikowali obszerną galerię zdjęć hatchbacka. Co się zmieniło?

Abarth 500C i Abarth Punto Evo

Przede wszystkim Fiat powrócił do pierwotnej nazwy modelu. Po Grande Punto i jego odświeżonej wersji o nazwie Punto Evo nadszedł czas na Punto. Modyfikacje nadwozia są drobne, ale widoczne już na pierwszy rzut oka. Ze zderzaków zniknęły plastikowe listwy, które nie nadawały Punto Evo zbyt nowoczesnego charakteru, a znaczek Fiata przeniesiono nad grill. Najnowsze wcielenie Punto jest bardziej stonowane i eleganckie. Karoseria odświeżonego hatchbacka może być pokryta nowymi lakierami, które pojawiły się w gamie (niebieski Glam Rock, czerwony Tip Tap, a także szary Blues). Koła teraz mogą wypełniać 15-calowe felgi aluminiowe o nowym wzorze.

We wnętrzu odnajdziemy tapicerkę z przyjemniejszego tworzywa i o nowych wzorach. Producent obiecuje również, że poszczególne elementy wystroju kabiny zostały dokładniej spasowane, co zwiększa komfort podróżowania. To jednak nie wszystkie nowości. Najważniejszą jest silnik znany z innych samochodów włoskiej marki, który teraz znajdzie się również w gamie Punto.

Mowa o 0.9-litrowym TwinAir. Turbodoładowany silnik generuje 85 KM mocy. Dynamiczna jazda Punto z tym silnikiem jest niemożliwa, ale jednostka wynagrodzi to kierowcy niskim zużyciem paliwa i emisją dwutlenku węgla, która wynosi zaledwie 90 g/km.

Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć Fiata Punto .

 

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Fiat Punto Evo | Galeria

Fiat Punto Evo | Za kierownicą

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.