Salon Genewa 2012 | Nissan Invitation Concept

Na tegorocznym Salonie Samochodowym w Genewie Nissan zaprezentuje koncepcyjnego następcę Note'a - Invitation Concept. Samochód ma być najoszczędniejszym autem w swojej klasie, nie tracąc przy tym na dynamice

Stylistyka nadwozia jest bardzo dynamiczna i spójna. Każda linia karoserii jest przemyślana, ma swą logiczną kontynuację np. w przetłoczeniach tylnych lamp. Nowy japoński koncept wygląda sportowo i zarazem elegancko. Invitation jest zapowiedzią stylu przyszłych modeli Nissana. Jak dużo wspólnego z wersją produkcyjną ma odmiana studyjna, dowiemy się w 2013 roku, kiedy nowy Note wejdzie do sprzedaży w Europie.

Nazwa, jaką nadaliśmy koncepcyjnemu modelowi, wiele wyjaśnia. Ten samochód ma zapraszać i zachęcać do korzystania z zalet, które oferuje. Takim zaproszeniem jest przyjemna dla zmysłów sylwetka nadwozia oraz przestronne i wygodne wnętrze, urządzone w przemyślany sposób przy kompaktowych wymiarach zewnętrznych. To zaproszenie Nissana skierowane do klientów zainteresowanych zakupem kompaktowego hatchbacka - powiedział Francois Bancon, zastępca dyrektora generalnego działu strategii produktowej i planowania produktów Nissana.

Nissan Note | Za kierownicą

Japończycy zapewniają, że wygląd Invite'a nie będzie jego jedyną zaletą. Wnętrze nowego hatchbacka zostało zaprojektowane tak, aby w niewielkim aucie znalazło się jak najwięcej przestrzeni dla pasażerów i ich bagaży. Pod maską znajdą się oszczędne i jednocześnie dynamiczne silniki. Ten najbardziej przyjazny środowisku ma emitować poniżej 100 g dwutlenku węgla na kilometr. Więcej szczegółów poznamy już wkrótce, kiedy Invite Concept zadebiutuje na Salonie Samochodowym w Genewie.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Leaf | Za kierownicą

Nissan Qashqai | Za kierownicą

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.