Seat pokazał pięciodrzwiowe Mii

Do zaprezentowanego wcześniej Volkswagena Upa! i Skody Citigo w pięciodrzwiowych odmianach dołącza Seat Mii. Hiszpanie wiążą z modelem ogromne nadzieje

Seat Ibiza po liftingu

Volkswagen Up! krótko po premierze stał się numerem jeden w swoim segmencie na rodzimym rynku. Niemcy szacują, że odmiana pięciodrzwiowa będzie stanowiła połowę sprzedaży modelu (podobnie jak w przypadku Skody Citigo ). Nie ma się więc co dziwić, że Seat wiąże z Mii ogromne nadzieje, które są tym bardziej większe, że Hiszpanie właśnie przedstawili praktyczniejszą, pięciodrzwiową wersję malucha.

Oprócz dodatkowej pary drzwi Mii nie otrzymało nic więcej. Mało? Biorąc pod uwagę szacunki Volkswagena powinno wystarczyć, by przyciągnąć do siebie większą liczbę klientów. Długi na 354 cm mikrus (z niezmienionym rozstawem osi o długości 242 cm) teoretycznie zmieści w swoim wnętrzu 5 osób. O jakimkolwiek komforcie podróżowania można jednak mówić przy czterech osobach w kabinie.

Gama silników również nie została zmieniona. Pod maską pięciodrzwiowego Mii będzie można znaleźć jednolitrową jednostkę o mocy 60 lub 75 KM (później również odmianę na CNG). Producent zapewnia, że autko będzie zużywało średnio 4,5 (60 KM) i 4,7 l (75 KM) benzyny na 100 km. Jeszcze oszczędniejsza ma być wersja wyposażona w system start-stop. Seat Mii trafi do polskich salonów wiosną. Na wersję pięciodrzwiową przyjdzie nam poczekać kilka miesięcy dłużej.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe silniki w Seatach

Seat Exeo ST w salonach

Seat Exeo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA