Rekord Skody

Superb 2.0 TDI w najbogatszej wersji Laurin & Klement to 14. milionowa Skoda, która zjechała z taśmy w fabryce w Kvasinach

Skoda Citigo z dodatkowymi drzwiami

Skoda produkuje swoje auta w trzech głównych czeskich fabrykach. W Mladá Boleslav wytwarzane są Fabie i Octavie. W Vrchlabi Octavie Tour, Octavie 4x4. Składany jest tu także Roomster. W Kvasinach Superb i Yeti (wytwarza się i lakieruje także karoserie do Roomstera).

Oprócz fabryk w Czechach Skoda ma także zakłady w: - Bośni i Hercegowinie (Volkswagen Sarajevo, Sarajewo). Najpierw montowana była tu Felicja, później Octavia, a od roku 2000 także Fabia, - Ukrainie (Eurocar Solomonovo, Czop na Zakarpaciu). Od 2001 roku montuje się tutaj różne modele Skody wspólnie z innym samochodami koncernu VW (m.in. Passat, Bora, Golf V, Audi A4 i Audi A6), - Indiach (Škoda Auto India Ltd, Aurangabad). Od 2001 montuje się tu Octavię i Superba, od 2011 roku Rapida. Rocznie łącznie około 15 000 egzemplarzy, - Kazachstanie (Azia - Avto, Ust-Kamienogorsk). Od 2005 montaż Octavii, - Chinach (Shanghai Volkswagen, Szanghaj). Od 2007 odbywa się tu licencyjna produkcja Octavii, a w przyszłości także Fabii i Superba na rynek chiński, - Rosji (w Kałudze). Od 2007 montuje się tu Octavie, Fabie i Superba, - Bratysławie i na Słowacji w fabrykach VW uruchomiono także montaż Octavii.

W Polsce także wytwarzano Skody. W latach 1994-2002 w zakładach Volkswagen Poznań w Antoninku pod Poznaniem były montowane Skody Favorit, Felicja, Fabia i Octavia. Produkowano także dostawczego Pickupa.

Skoda konsekwentnie zmierza do planu, w którym do 2018 roku chce sprzedawać 1,5 mln aut rocznie.  Dlatego zwiększa moce przerobowe wszystkich swoich fabryk. Pomyśleć, że Volkswagen kiedyś interesował się FSO...

MD

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda wyprodukowała 1,5 mln Octavii

Skoda przyszłości wyjeżdża na ulice | Galeria

Skoda Octavia - ogłoszenia

Więcej o: