Dodge Dart z metką SRT4

SRT to litery, które u miłośnika amerykańskiej motoryzacji wywołują szybsze bicie serca. Wystarczy wymienić takie konstrukcje jak Challenger SRT8 czy Viper SRT10. Najprawdopodobniej do grona aut noszących na klapie logo Street and Racing Technology dołączy w 2014 r. model Dart

Zbudowany na zmodyfikowanej platformie podłogowej Giulietty Dodge Dart debiut rynkowy będzie miał dopiero w przyszłym roku. Jednak już teraz w sieci pojawiają się informacje o planach budowy pikantnej odmiany auta z dopiskiem SRT4. Ze względu na pokrewieństwo z Alfą w Dodge'u odnajdziemy, fenomenalne jak na standardy amerykańskie, wielowahaczowe tylne zawieszenie oraz kolumny McPhersona z przodu. Można się spodziewać, że bardzo korzystnie wpłynie to na  prowadzenie mocnego kompaktu.

Najwięcej spekulacji dotyczy jednostki jaka miałaby trafić do pod maskę. Pod uwagę brane są trzy silniki: 2.4 l turbo (295 KM) znane z Calibra SRT4, 2.0 l ze słabszych wersji Darta uzbrojone w turbosprężarkę oraz 1.8 l turbo (300 KM) zapożyczone z koncernu Fiata. Bez względu na wybraną opcję, mały Dodge zapewni kierowcy potężny zastrzyk adrenaliny. Mówi się, że moc przekazywana będzie na koła za pomocą sześciostopniowej, dwusprzęgłowej przekładni automatycznej, a pierwsza setka będzie "pękać" po około 6 sekundach.

Cena samochodu nie powinna przekroczyć 100 tys. zł. Mamy nadzieje, że ta informacja się potwierdzi.

MD

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Dodge Viper z silnikiem 8,7 l V10

Najbardziej dochodowe modele w USA

Dodge Viper - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.