Potężny diesel od Audi

Audi poszerza gamę silników dostępnych dla modeli A6, A6 Avant, Allroad oraz A7 Sportback

Silniki, których nie chciał świat

Nowa jednostka V6 o pojemności trzech litrów wyposażona została w dwie turbosprężarki. Dzięki nim, kierowca będzie mieć do dyspozycji moc 313 KM (od 3900 obr/min do 4500 obr/min) oraz 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego (1450 obr/min). Jest to najmocniejszy sześciocylindrowy diesel w ofercie producenta z Ingolstadt. Silnik będzie współpracował wyłącznie z 8 biegową przekładnią automatyczną TipTronic, która przeniesie napęd na wszystkie koła.

Wskazówka prędkościomierza A6-ki wyposażonej w nowy motor minie pierwszą setkę po 5,1 sekundy, a swój bieg zakończy dopiero po osiągnięciu elektronicznie ograniczonej prędkości maksymalnej równej 250 km/h.

6,4 l/100km - oto średnie zużycie paliwa deklarowane przez producenta. W osiągnięciu takiego wyniku pomóc ma system start/stop oraz nowatorski układ termiczny, który przyspiesza osiągnięcie optymalnej temperatury pracy silnika. Modele BiTDI będą dodatkowo wyposażone w modulator przekształcający typowy "klekot" diesla w dźwięk zbliżony do generowanych przez mocne jednostki benzynowe.

Zakup podstawowej wersji A6 sedan z opisywanym silnikiem uszczupli portfel o 263 000 zł. Ceny A6 Avant nie są jeszcze znane, ale można założyć, że będą starować od około 275 000 zł.

MD

ZOBACZ TAKŻE:

Oto wnętrze nowego Audi A3 | Galeria

Tak wygląda Audi A1 Sportback

Audi R8 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.