Porsche Małysza za pół ceny

Wśród setek, jeśli nie tysięcy, przedmiotów zlicytowanych na rzecz tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, znalazły się dwa prawdziwe motoryzacyjne rarytasy: rajdowe Porsche Adama Małysza i motocykl zbudowany przez amerykańską firmę Paul Jr. Designs. Ile zdołały ugrać?

RMF Caroline Team, wspólnie z Grupą Generali, oddali na tegoroczny finał WOŚP Porsche Cayenne w rajdowej specyfikacji T2, w którym Adam Małysz zadebiutował na rajdowych trasach (Rajd Drezno-Wrocław). Także tym autem, na poligonie w Żaganiu, wielki skoczek z Wisły pobił rekord prędkości jazdy w terenie - 180km/h. Auto ma pełną rajdową homologację FIA i jest gotowe do kolejnych startów. Ofiarodawcy obiecali, że jeśli cena Porsche przekroczy 500 tys. zł, zafundują nowemu właścicielowi profesjonalny kurs rajdowej jazdy. Nie udało się, ale kwota jaka trafiła na konto WOŚP i tak robi wrażenie - rajdówka Małysza uzyskała cenę 233 700 zł.

>>> Aukcje WOŚP dla motomaniaków <<<

Drugą z orkiestrowych ciekawostek był motocykl zbudowany przez Paul Jr. Designs, firmę założoną przez syna właściciela kultowego warsztatu Orange County Choppers. Co ciekawe, jednoślad został zbudowany specjalnie z myślą o dorocznej akcji. Maszyna otrzymała "barwy klubowe" Jurka Owsiaka (czerwone i pomarańczowe), a w kilku miejscach sprytnie wkomponowano logo największej orkiestry świata.

'Amerykański Chopper' zrobiony specjalnie dla WOŚP przez Paul Jr. Designs

Ile niepowtarzalny motocykl zdołał ugrać na szczytny cel? Licytacja zakończyła się kwotą 110 100 zł. Całkiem nieźle, biorąc pod uwagę, że motocyklem nie będzie można pojeździć (jednoślad nie posiada europejskiej homologacji), a nowy właściciel będzie mógł się nim cieszyć tylko przez rok. Po tym czasie, motocykl znów trafi na aukcję, tym razem XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Amerykański Chopper dla Wielkiej Orkiestry

Chopper od Paul Jr. Designs dla WOŚP

Samochody - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.