McLaren MP4-12C z pakietem Hennessey

Jaka jest szansa, że właściciele 600-konnego McLarena MP4-12C będą narzekać na niedostatki mocy? Raczej niewielka. Jednak nie od dziś wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dlatego już dziś amerykański tuner przygotował odpowiednią wzmacniającą miksturę

McLaren MP4-12C | Galeria

Na liście modyfikacji znaleźć można, m.in.: nowy intercooler, tytanowy układ wydechowy, zupełnie nowy dolot, zmodyfikowane turbosprężarki oraz gruntownie przeprogramowany układ sterujący pracą silnika. Efekt? V8-ka o pojemności 3,8 litra oferuje kierowcy już nie 600, a 800 koni mechanicznych. W związku z istotnym zastrzykiem mocy, inżynierowie Hennessey Performance doszli do wniosku, że warto zastosować bardziej wytrzymały układ sprzęgła.

W zapanowaniu nad autem - szczególnie przy większych prędkościach - pomóc ma nowy pakiet aerodynamiczny wykonany z włókna węglowego. Przeprojektowany przedni zderzak w wielkim spojlerem, nowe progi oraz tylny zderzak z pokaźnym dyfuzorem to najbardziej rzucające się w oczy modyfikacje. Właściwie, patrząc na pierwsze wizualizacje auta, trudno dostrzec w nim szlachetne - ale i niezbyt drapieżne - rysy pierwowzoru. Dystyngowany brytyjski sportowiec wygląda na nich jak prawdziwy torowy zabijaka. Wizerunek ten dodatkowo podkreślają grafitowe, kute obręcze kół ze sportowymi oponami Michelin Pilot Super Sport, szczelnie wypełniające nadkola.

I jak Wam się podoba nowe dzieło teksańskiego tunera?

HPE800 McLaren MP4-12CHPE800 McLaren MP4-12C Fot. Hennessey Performance | HPE800 McLaren MP4-12C

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

McLaren pokazuje klasę na Nurburgringu | Wideo

McLaren poprawia MP4-12C

Samochody osobowe - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.