Ofensywa Volkswagena

Nadchodzące miesiące będą wyjątkowo bogate w premiery Volkswagena. Polski rynek wzbogaci się o kilka interesujących modeli z Wolfsburga

Nowość największego kalibru, i zapewne najbardziej oczekiwana to Golf siódmej generacji. Pownien pojawić się w listopadzie, po salonie samochodowym w Paryżu. Przebojowy kompakt Volkswagena, najlepiej sprzedający się samochód osobowy 2011 roku w Europie, zbudowany został na zupełnie nowej płycie podłogowej, która w przyszłości stanowić będzie zasadniczy element aż 30 modeli koncernu. Jej zastosowanie ma zmniejszyć koszty produkcji o 20%.

Zanim zobaczymy Golfa VII już w lutym będziemy mogli oglądać nowego Passata CC , prestiżową limuzynę o kształtach sportowego coupe. Po nim, w kwietniu, zadebiutuje Passat Alltrack , czyli kombi z napędem 4x4.

Odświeżony Volkswagen CC | Galeria

Jeszcze wcześniej, bo na przełomie stycznia i lutego w polskich salonach dostępny będzie trzydrzwiowy Volkswagen Up!, którego ceny zaczynają się od 31 290 zł. Nowy "maluch" z Wolfsburga wyróżnia się nie tylko nowoczesnymi i oszczędnymi silnikami, ale również bogatym wyposażeniem. Seryjne wyposażenie obejmuje między innymi układ stabilizacji toru jazdy (ESP), 4 poduszki poduszki powietrzne, wspomaganie układu kierowniczego i światła do jazdy dziennej. Atutem modelu Up! jest również maksymalna nota pięciu gwiazdek w niezależnych testach zderzeniowych Euro NCAP.

Znane są już ceny pięciodrzwiowej wersji Up! , która pojawi się w sprzedaży nieco później. Będzie ona droższa od trzydrzwiowej zaledwie o 1060 zł (od 32 350 zł). Volkswagen zakłada, że ponad połowa nabywców zdecyduje się na bardziej funkcjonalny, pięciodrzwiowy wariant.

W przypadku koncernu Volkswagena tradycyjnie już można liczyć na nowinki technologiczne. W 2012 r. będzie to system odłączania cylindrów w silniku 1.4 TSI. Przy małym obciążeniu, gdy zapotrzebowanie na moment obrotowy jest niewielkie, pracować będą tylko dwa z czterech cylindrów. Ma to przynieść oszczędności w zużyciu paliwa od 0,4 do 0,7 l/100 km.

Dariusz Dobosz

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen szykuje coś specjalnego na 2013 rok

Volkswagen Passat Alltrack

Samochody: Volkswagen - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.