VW Up! Teraz z pięciorgiem drzwi

Volkswagen pochwalił się właśnie nową, bardziej praktyczną odmianą swojego mikrusa. Pięciodrzwiowy Up! będzie kosztować o 1 060 zł więcej, niż wersja trzydrzwiowa

Volkswagen Up! | Pierwsza jazda

Na rodzimym rynku, najmniejszy z Volkswagenów cieszy się wielką popularnością. Niedługo po premierze, trzydrzwiowy Up! został liderem segmentu. Pięciodrzwiowa wersja modelu powinna dodatkowo wzmocnić jego pozycję. Volkswagen zakłada bowiem, że połowa przyszłych klientów zdecyduje się właśnie na pięciodrzwiowy wariant niemieckiego malucha.

Poza dodatkową parą drzwi, auto nie różni się od swojego trzydrzwiowego protoplasty. Wciąż mierzy 354 cm długości, 164 cm szerokości i 148 cm wysokości, a rozstaw osi to 242 cm. Bagażnik ma pojemność 251 l, a po złożeniu oparcia tylnej kanapy można go powiększyć do 951 litrów. Z tyłu, odległość między siedziskiem a podsufitką wynosi 947 mm, z przodu 993 mm, a odległość między oparciami foteli przednich, a oparciem tylnej kanapy to 789 mm.

Podobnie jak wersja trzydrzwiowa, pięciodrzwiowy Up! dostępny będzie z jednym z dwóch silników do wyboru: trzycylindrowym, benzynowym 1.0 w wersji 60- lub 75-konnej. Na liście wyposażenia standardowego można będzie znaleźć, m.in.: ESP, cztery poduszki powietrzne i światła do jazdy dziennej. Wyjściową cenę pięciodrzwiowego Volkswagena Up! ustalono na 32 350 zł, czyli o 1 060 zł więcej niż w przypadku wersji trzydrzwiowej. Auto trafi do europejskich salonów wiosną.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Tiguan 2.0 TSI DSG | Za kierownicą

Volkswagen Scirocco R | Za kierownicą

Volkswagen Fox - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.