730 KM i 805 Nm w Audi

Pod bramy serwisu Pachura Moto Center podjechało niedawno seryjne Audi RS6 z silnikiem o mocy 580 KM. Właściciel miał dokładnie sprecyzowane żądania - jego samochód ma rozwijać 700 KM mocy. Pracownicy wiedzieli jednak, że potencjał jednostki pozwala na więcej...

Najszybsze Audi TT RS w Polsce?

Pięciolitrowe V10 w seryjnym RS6 dysponuje mocą 580 KM i maksymalnym momentem obrotowym o diabelskiej wartości 666 Nm. 4,5 sekundy do setki i prędkość maksymalna 250 km/h (ograniczona elektronicznie) nie satysfakcjonowały jednak właściciela tego niemieckiego potwora. Pracownikom Pachura Moto Center wyznaczył jasny cel - 700 KM.

Pierwszym krokiem, jakiego dokonali było przeprowadzenie modyfikacji silnika Abt Power. Pomiar na hamowni wykazał docelowe 700 KM. To już? Koniec pracy? Mechanicy Pachury wiedzieli, że z samochodu uda się wykrzesać jeszcze więcej. Decyzja zapadła - idziemy dalej. Wymieniono układ wydechowy na Abt Sportsline wykonany z kwasoodpornej stali. Średnica jego końcówek wynosi 8 cm. To jednak nie był koniec.

>>>Audi RS6 ABT Power | Test wideo<<<

Prócz nowych filtrów powietrza RS6 zyskało przedni spoiler i tylny dyfuzor, które zostały wykonane z włókna węglowego. Koniec prac zbliżał się wielkimi krokami. Ich zwieńczeniem był pomiar na hamowni, który wykazał moc równą 730 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi teraz 805 Nm. Postanowiono, że tak ogromna moc nie może być tak szczelnie ograniczona elektronicznym kagańcem, dlatego teraz załącza się on przy prędkości 340 km/h.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Audi A1 w wersji "hardcore"

Audi TT | Galeria

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.