Toyota wyróżniona przez TUV

Toyota po raz drugi z rzędu otrzymała Złotą Nagrodę TUV. Modele japońskiej marki znalazły się na podium każdej z pięciu kategorii wiekowych. Wśród samochodów dwu-/trzyletnich Prius i Auris zajęły dwa pierwsze miejsca

Raport TUV - bitwa japońsko-niemiecka | Wyniki

W kategorii samochodów dwu-/trzyletnich króluje Toyota Prius . Średni przebieg przebadanych egzemplarzy modelu wynosił 39 tys. km. Tylko w 1,9 proc. z nich wykryto poważne usterki, które zagrażały zdrowiu lub życiu podróżujących. Drugą pozycję zajął Auris z wynikiem 2,6 proc. przy średnim przebiegu 38 tys. km.

Również w kategorii aut cztero-/pięcioletnich Toyota znalazła się w czołówce. Prius ze średnim przebiegiem 62 tys. km zajął drugie miejsce. Innymi modelami japońskiej marki, które znalazły się na podium w swych kategoriach wiekowych są Corolla Verso (drugie miejsce wśród samochodów sześcio-/siedmioletnich) i RAV4 (trzecie miejsce wśród samochodów sześcio-/siedmioletnich, drugie wśród ośmio-/dziewięcioletnich i drugie wśród dziesięcio-/jedenastoletnich).

Prezydent Toyota Deutschland GmbH, Toshiaki Yasuda, powiedział:

Złota Nagroda TUV jest wyrazem uznania dla naszej strategii dostarczania klientom samochodów o najwyższej jakości i niezawodności.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Statystyka w służbie klientów

Raport niezawodności DEKRA 2011

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.