BMW wzywa 235 tys. aut do serwisu

Po wielkiej akcji serwisowej Volkswagena przyszedł czas na markę premium. BMW wzywa do serwisów 235 tys. samochodów marki Mini. W Polsce usterka fabryczna dotyczy 477 samochodów

300 tys. aut koncernu VW do serwisu

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez BMW, w niektórych egzemplarzach modeli Mini i Mini Countryman (samochody z silnikiem benzynowym, wyprodukowane w Wielkiej Brytanii w okresie od 07.11.2006 do 18.01.2011), na skutek przegrzania plastikowej obudowy pompy chłodzącej, mogłoby potencjalnie dojść do uszkodzenia jej wtyczki elektrycznej.

Usterka aktywuje komunikat ostrzegawczy o zmniejszeniu efektywności chłodzenia. Choć prawdopodobieństwo pojawienia się uszkodzenia wtyczki elektrycznej pompy jest bardzo małe, to BMW nie wyklucza możliwości jej stopienia na skutek zwarcia. Niemiecka marka informuje jednocześnie, że usterka nie stwarza zagrożenia dla życia i zdrowia kierowcy i pasażerów, dlatego swą akcję przywoławczą nazywa przedmiotową.

Oto lista numerów VIN objętych akcją (w Polsce) samochodów. Na całym świecie do serwisów ma się stawić 235 tys. właścicieli samochodów marki Mini.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

MINI Roadster w całej okazałości | Galeria

MINI Cargo | Słodki dostawczak

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.