300 tys. aut grupy VW do serwisu

Grupa Volkswagena ogłosiła gigantyczną akcję serwisową, którą objęto niespełna 300 tys. samochodów marki Volkswagen, Audi, Skoda i Seat. W skrajnych przypadkach awaria może doprowadzić do pożaru

Odświeżony VW Passat CC | Galeria

Usterka dotyczy przewodu wtrysku paliwa, którego nieszczelność może doprowadzić do wycieku skutkującego - w skrajnych przypadkach - pożarem. Usterka okazała się na tyle poważna, że niemiecki producent zdecydował się na akcję przywoławczą, którą objęto prawie 300 tys. samochodów. Problem dotyczy aut z dwulitrowym silnikiem diesla wyprodukowanych pomiędzy 2009 a 2012 rokiem.

W przypadku Volkswagena usterka mogła dotknąć poszczególne egzemplarze modelu Eos, Golf, Jetta, Passat, Scirocco, Tiguan oraz T5. Akcja nie ominęła również innych marek koncernu, które montują w swych samochodach wspomniane silniki. Mowa o Skodzie, która akcją serwisową objęła modele: Yeti, Octavia i Superb, Seacie (Leon i Altea) oraz Audi (A3).

Producent wyśle do właścicieli objętych akcją samochodów listy polecone z informacją o problemie i prośbą o stawienie się w autoryzowanym serwisie. Volkswagen uspokaja jednak, że na razie nie zanotowano żadnego przypadku pożaru, spowodowanego fabryczną usterką.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota lepsza od Volkswagena

Kulczyk żegna się z Volkswagenem

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.