Renault Scenic po liftingu | Galeria

Renault systematycznie odświeża swoją gamę modelową. Po Twingo i Megane przyszedł czas na Scenika i Grand Scenika. Co się zmieniło?

Renault Megane po liftingu | Galeria

Najważniejszą nowością, którą przyniósł ze sobą lifting są dwa nowe silniki, które już wkrótce znajdą się w gamie Scenika w wersji pięcio- i siedmioosobowej. Jednostka Energy TCe 115 to 1.2-litrowy, turbodoładowany benzyniak o mocy 115 KM i maksymalnym momencie obrotowym o wartości 190 Nm. Do diesli dołączy Energy dCi 110 o pojemności 1.5 litra, mocy 110 KM i maksymalnym momencie obrotowym równym 260 Nm. Ma on być najoszczędniejszym silnikiem w gamie i zadowalać się zaledwie 4,1 litrami oleju napędowego na 100 km.

Tył samochodu pozostał bez widocznych zmian. Zdecydowanie więcej dzieje się z przodu. Zaokrąglono krawędzie grilla, przeprojektowano zderzak, który nadaje autu nowocześniejszego wyglądu. Najistotniejszą zmianą są jednak przednie reflektory, które, dzięki wygładzeniu linii, wyglądają zdecydowanie bardziej elegancko.

Scenic i Grand Scenic Collection 2012 (bo tak Francuzi nazywają poliftingowe modele) wewnątrz zyskały materiały wykończeniowe wyższej jakości. Renault na razie nie zdradziło cen odświeżonych modeli, ale ma to zrobić w najbliższych tygodniach.

Zapraszamy do galerii Renault Scenika .

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Chevrolet Orlando vs Renault Scenic

Renault Megane CC Floride

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.