Trojaczki przeszły lifting | Galeria

Toyota Aygo, Peugeot 107 i Citroen C1 doczekały się liftingu. Zyskały lepsze materiały we wnętrzu i nowy pas przedni. Zmiany niby kosmetyczne, ale jednak widoczne

Peugeot 508 RXH | Galeria

Lifting ograniczono do drobnych zmian w stylistyce, które najbardziej widoczne są z przodu. Trojaczki zyskały nowe grille i przeprojektowane zderzaki, w które wkomponowano diody LED. PSA i Toyota zapewniają, że 1-litrowy silnik (jedyny, który znajduje się w gamie modeli) jest teraz bardziej oszczędny i zadowala się 4,3 litrami paliwa na 100 km (w przypadku skrzyni automatycznej zużycie paliwa wynosi 4,5 l/100 km).

Trojaczki z Kollina (nazwa pochodzi od miasta, w którym produkowane są samochody) są efektem wspólnego projektu koncernu PSA (Peugeot i Citroen) oraz Toyoty. Wszystkie trzy samochody powstały w oparciu o jedną platformę. Prócz płyty podłogowej łączą je jeszcze ten sam silnik, przednie drzwi oraz szyba - wszystko po to, by możliwie jak najbardziej obniżyć koszty produkcji. Wszystkie trzy samochody przeszły lifting właściwie w tym samym momencie, jak przystało na bliźniacze rodzeństwo.

Więcej o liftingu przeczytasz w tekście Peugeot 107 odmłodzony .

Zapraszamy do galerii Toyoty Aygo, Peugeota 107 i Citroena C1 .

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Trzy konie Citroena i inne DS-y

Toyota Prius C

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.