Jaguar XF kombi. Znów przyłapany

Obecnie w salonach Jaguara na próżno szukać modelu kombi. Niedługo ma się to zmienić. Najprawdopodobniej już w Genewie, firma zaprezentuje XF-a z dopiskiem Sportbrake

Jaguar C-X16 - wart grzechu | Wideo

Jeszcze nie tak dawno, w ofercie Jaguara było jedno kombi - model X-Type. Dziś klienci szukający eleganckiego, ale jednocześnie przestronnego i praktycznego auta odsyłani są do salonów konkurencji. Jaguar nie może sobie pozwolić na takie marnotrawstwo.

Pierwsze plotki o XF-ie kombi pojawiły się ponad rok temu, a od dobrych kilku miesięcy w sieci można podziwiać szpiegowskie zdjęcia zamaskowanego Sportbrake'a. Wygląda na to, że Jaguar dokłada wszelkich starać, by auto było naprawdę doskonałe.

Co wiadomo o samochodzie? Na razie, niewiele. Jednak jak zapewnia producent, auto naszpikowane będzie "najnowszymi rozwiązaniami technicznymi wykorzystywanymi w luksusowych limuzynach", a pod maskę trafi "najbardziej ekonomiczny 2,2-litrowy silnik Diesla". Czy to wystarczy, żeby pokonać rynkowych rywali? Zadanie nie będzie łatwe. Sportbrake będzie przecież konkurował m.in. z Audi A6 Avantem, BMW 5 Touring i Mercedesem E-klasą.

Jakie asy w rękawie ukrywa w rękawie nowy Jaguar, dowiemy się prawdopodobnie już niebawem. Wszystko wskazuje na to, że XF w nadwoziu kombi będzie gotowy na marcowe targi w Genewie.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Jaguar XF po lifcie | Galeria

Jaguar XF z pakietem Black Pack

Jaguar XF - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.