Lexus LX 570 | Galeria

Pełną galerię swoich zdjęć zaprezentował bogaty kuzyn Land Cruisera z Ameryki, Lexus LX 570

Odmłodzony Land Cruiser V8

Toyota Land Cruiser V8 jest w ofercie amerykańskiego oddziału Toyoty, ale auto cieszy się bardzo skromnym zainteresowaniem. Powód jest prosty. Cena jest wysoka (68 920 $), a za "trochę" więcej (79 455 $) w salonie Lexusa można znaleźć jej luksusową wersję. Przeciętna gospodyni domowa nie będzie zainteresowana największą Toyotą, z kolei poszukujący prestiżu klient prędzej wybierze się do salonu Lexusa.

Lexus LX 570 pod względem technicznym jest identyczny z Land Cruiserem. Pod maskami obydwu znajdziemy ten sam silnik V8 5.7 (383 KM), sześciobiegowy automat i stały napęd na obie osie. Oprócz systemów kontroli trakcji A-Trac i stabilizującego VSC kierowca ma do dyspozycji system zapobiegający kolizjom, a w dziedzinie komfortu adaptacyjne zawieszenie z trzema trybami pracy (komfortowy, normalny i sportowy) z możliwością regulacji wysokości, kamerę cofania, nawigację i najwyższej klasy sprzęt grający. Wszystko w standardzie.

Zewnętrzne zmiany Lexusa to nie tylko nowy wygląd lamp, czy zderzaków. Najważniejszą modyfikację przeszedł grill, który nawiązuje teraz do nowej stylistyki klepsydry (czy może szpulki) zapoczątkowanej przez najnowszą generację GS-a.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Detroit 2012 | Lexus LF-LC w całej okazałości | Galeria

Lexus IS F Club Sport Package - mało

Lexus RX - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.