Najważniejsze polskie premiery roku 2012

Kalendarz premier w polskich salonach w 2012 roku przedstawia się całkiem interesująco. Wśród nowości zobaczymy nowego VW Golfa, Hondę Civic, Kię Cee'd, Renault Clio, czy następcę Skody Octavii Tour

W tym roku czeka nas kilka naprawdę ciekawych premier. Jedną z firm o największej liczbie nowości jest Hyundai, który w tym roku odnawia niemal całą gamę popularnych modeli. I tak na rynku zadebiutuje sedan klasy średniej i40 , całkiem nowy kompakt i30 , a mniejszy i20 przejdzie facelifting. W cenniku wkrótce będzie dostępny też odświeżony Genesis Coupe . Siostrzana Kia pokaże drugą generację cee'da , a także odnowione Sorento.

Kolejną marką mogącą pochwalić się wysypem nowości jest Volkswagen. Znamy już ceny Upa, który za kilka tygodni dotrze do salonów, ale w Polsce ważniejsza jest jesienna premiera. W listopadzie koncern z Wolfsburga pokaże siódmą już generację Golfa , swojego europejskiego bestsellera. Model CC porzuci przydomek Passat, pojawi się też Alltrack , uterenowiony Passat Variant.

Sporo nowości przygotowało Audi. Najważniejszą jest trzecia generacja A3, która jeszcze w tym roku pojawi się w wersji 3 i 5-drzwiowej. Dodatkową parę drzwi otrzyma też A1 ( Sportback ).

Pozostając w segmencie premium Mercedes nie pozostaje bierny. W tym roku w końcu do produkcji trafi nowa A klasa , która nie będzie już wysokim mikrovanem. Pod koniec roku doczekamy się w końcu wzbudzającego sporo emocji CLSa w wersji Shooting Brake .

Nissan planuje w przeciągu dwóch lat pokazać około 20 nowych lub odświeżonych modeli, tym czasem w tym roku lista premier jest wyjątkowo skromna. Mitsubishi za to w ogóle odmawia podania szczegółów na temat swoich premier, gdyż chce nam robić niespodzianki. Wiadomo jedynie, że zaprezentowany niedawno Mirage dotrze do nas dopiero w 2013 roku. Tajemniczy Fiat "Ellezero" będzie za to małym minivanem i ma zastąpić model Idea.

Kliknij, aby powiększyć tabelę...

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Najciekawsze premiery 2011 r. | Polska

Najważniejsze premiery salonu Detroit 2012

Volkswagen Golf - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA