Salon Detroit 2012 | Pathfinder Concept

W Detroit Nissan pokazał nowego Pathfindera. Chociaż auto wygląda jakby było gotowe do produkcji, na rynku pojawi się dopiero na wiosnę przyszłego roku

Nissan TerranoNissan Terrano fot. Nissan Pierwszy Pathfinder (u nas Terrano) zadebiutował w 1986 roku

Dodanie słowa "concept" do nazwy pokazanego SUVa bardzo ułatwiło Nissanowi sprawę. Ucięło bowiem wszystkie pytania dziennikarzy odnośnie szczegółów technicznych. A te są niestety wyjątkowo skromne. Nadal nie wiadomo jaka będzie konstrukcja nowego Pathfindera, ramowa jak dotąd, czy samonośna. Wybór silników też owiany jest tajemnicą. Wiadomo jedynie, że pod maska konceptu zamontowano "unowocześniony" silnik V6 współpracujący w nową bezstopniową skrzynią CVT.

Wiadomo za to, że auto nie będzie już dłużej kanciaste. Zamiast tego nadwozie przybrało kształt obłej "kluseczki". Wnętrze też zamiast przypominać roboczą Navarę stanie się znacznie bardziej przytulne. Oczywiście dostępna będzie także wersja siedmioosobowa.

Na szczegóły techniczne trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Podobnie jak na gotowe auto. Nowy Pathfinder pojawi się w salonach sprzedaży dopiero na wiosnę 2013 roku.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Qashqai 1.6 dCi | Pierwsza jazda

Samochody z innej bajki | Nissan na świecie

Odlicz VAT: Nissan Navara - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.