Osiągi Juke-R potwierdzone

Wiemy już, jak szybko szalona konstrukcja Nissana o nazwie Juke-R przyspiesza do setki. Wyposażony w silnik od GT-R-a crossover jest naprawdę szybki

Nissan Juke-R | Galeria

Wyposażony w 3.8-litrowy silnik V6 o mocy 485 KM Juke-R rozpędza się maksymalnie do 257 km/h. Pierwsza setka pojawia się na prędkościomierzu po upływie 3,7 sekundy. Aż trudno uwierzyć, że tak niewiarygodne osiągi, jak na samochód tej klasy, udało się osiągnąć po 22 tygodniach, w których powstawały dwa egzemplarze modelu (jeden z kierownicą po lewej, a drugi po prawej stronie).

Wzbudzająca wiele kontrowersji karoseria Juke'a zyskała dodatkowe spojlery i poszerzone nadkola, które musiały pomieścić 20-calowe felgi. Juke-R jest jeszcze bardziej charakterystyczny od swojego seryjnego brata. A wszystko po to, by zapewnić jak najlepszy docisk. Zastosowanie podzespołów z GT-R-a wymagało wzmocnienia konstrukcji oraz zamontowania klatki bezpieczeństwa, które choć zwiększają wagę, to jednocześnie usztywniają całą konstrukcję.

We wnętrzu też czuć powiew supersportowego Nissana. Wskaźniki i przełączniki pochodzą właśnie z GT-R-a, a na 7-calowym ekranie konsoli centralnej wyświetlane są informacje np. na temat pracy silnika - zupełnie tak, jak u "dawcy organów".

Projekt Juke-R można oficjalnie uznać za zamknięty.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Juke-R | WIDEO

Nissan Juke | Test wideo

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.