NACOTY - Amerykanie już wybrali

Amerykańscy dziennikarzy wybrali najlepszy samochód i najlepszą "ciężarówkę" na rok 2012. Tytuł (North American) Truck Of The Year zdobył... Range Rover Evoque. A jaka limuzyna zasłużyła na tytuł Car Of The Year?

W tym roku NA COTY zostało przyznane po raz 19. Inspiracją był europejska nagroda Car Of The Year (COTY) przyznawana od 1964 roku

Wybór Samochodu Roku i Ciężarówki Roku w Ameryce Północnej zawsze ogłaszany jest przy okazji salonu samochodowego NAIAS w Detroit. Nie inaczej było i tym razem. Podczas dni prasowych ogłoszono długo oczekiwane wyniki. Następnie wręczono statuetki i pogratulowano zwycięskim firmom. Jakie to ma znaczenie? Większe niż w Europie. Samochody z tytułem NA COTY mogą liczyć na większe zainteresowanie ze strony klientów, przynajmniej w danym roku.

Car Of The Year

O tytuł North American Car Of The Year biją się samochody osobowe i lekkie minivany. W tym roku zwycięzcą został kompaktowy sedan Hyundai Elantra. W pokonanym polu zostawił amerykańska wersję Passata i nowego Forda Focusa. To nie pierwszy tytuł przyznany koreańskiemu autu. W 2009 roku tytuł ten przypadł Hyundaiowi Genesis.

1. Hyundai Elantra (174 pkt) 2. Volkswagen Passat (US) (161 pkt) 3. Ford Focus (155 pkt)

Truck Of The Year

Za ciężarówkę w Ameryce Północnej uważa się powszechnie wszystko, co jest większe od samochodu osobowego. Do tej kategorii wrzuca się więc pickupy, SUVy i crossovery. w tym roku zabrakło typowo amerykańskich trucków, o tytuł walczył więc trzy SUVy. Brytyjczyk, Niemiec i Japończyk. Zwycięzcą został piękny Evoque.

1. Range Rover Evoque (254 pkt) 2. Honda CR-V (142 pkt) 3. BMW X3 (94 pkt)

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

COTY 2012 | Została tylko siódemka

Range Rover Evoque od Project Kahn

Hyundai Elantra - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.