Salon Detroit 2012 | Acura NSX

W Detroit zadebiutował następca kultowego NSX-a. Na razie to tylko prototyp, ale producent zarzeka się, że auto trafi do produkcji w ciągu trzech najbliższych lat

Mugen CR-Z iCF - bliżej ideału

Co wiadomo o następcy legendarnego supersportowca z Japonii? Szczegółowe dane trzymane są w tajemnicy, ale pewnym jest, że będzie to hybryda. Podobnie jak w przypadku protoplasty, między tylne koła trafi benzynowe V6. Centralnie umieszczony silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa napędzać będzie koła tylne, a wspomoże go w tym niewielki silnik elektryczny zintegrowany z dwusprzęgłową skrzynią biegów. Dwa kolejne silniki elektryczne trafią na oś przednią (patrz film). Jednym słowem, nowy NSX będzie posiadał napęd na cztery koła. Choć to wciąż informacje nieoficjalne, mówi się, że wszystkie silniki razem oferować będą moc rzędu 400 koni mechanicznych, która - w połączeniu z niską masą całej konstrukcji - wystarczy, by rozpędzić auto do setki w czasie krótszym niż 5 sekund.

Pomysł z użyciem napędu hybrydowego z pewnością nie przypadnie do gustu motoryzacyjnym purystom, ale jak zapewniał w Detroit Takanobu Ito (dyrektor generalny Hondy Motor Co.), w dzisiejszych czasach nawet przy projektowaniu sportowych aut trzeba brać pod uwagę ich wpływ na środowisko naturalne. Ostateczna wersja Acury NSX zostanie opracowana przez Honda R&D Americas, a produkcją auta zajmą się zakłady w Ohio.

Zapraszamy do galerii Acury NSX . Zachęcamy też do obejrzenia filmu (poniżej), na którym można podejrzeć m.in. schemat działania hybrydowego napędu.

 

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Evantra - nowe włoskie superauto

Salon Detroit 2012 | Lexus LF-LC w całej okazałości

Honda Civic - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.