Skoda bije rekordy i chce więcej

W 2011 roku po raz trzeci z rzędu Skoda okazała się liderem sprzedaży nowych samochodów w Polsce. To i tak mało w porównaniu z Czechami. W swoim rodzinnym kraju pierwsze miejsce na podium zajmuje od 75 lat

Dlaczego Polacy nie lubią Skody?

Pierwsze miejsce w Polsce oznacza sprzedaż aż 37 977 nowych samochodów tej marki. Niemal połowa z tego to Octavie.

Przy 10-procentowym spadku całego rynku czeskiej marce, jako jedynej z czołowej ósemki, udało się zanotować wzrosty (0,51% w stosunku do 2010). Co więcej od 33 miesięcy Skoda pozostaje liderem miesięcznych zestawień sprzedaży. I choć na sukces składają się zarówno auta sprzedane osobom prywatnym, jak i przedsiębiorcom, to w żaden sposób nie umniejsza to skali dominacji Skody.

W związku z rosnącymi cenami benzyny i ropy, Skoda poprawiła także wyniki sprzedaży modeli z fabrycznymi instalacjami gazowymi. Łącznie blisko o 80 proc.

>>> Sprawdziliśmy, jakie auta dostępne są w Polsce z fabryczną instalacją LPG <<<

Ze wstępnych danych wynika, że w 2011 roku Skoda sprzedała na świecie 875 tys. samochodów, notując tym samym 15-procentowy wzrost. Czesi nie zwalniają jednak tempa i z powodzeniem realizują kolejne etapy swego planu. W 2018 roku ma on przynieść sprzedaż na poziomie przynajmniej 1,5 mln egzemplarzy.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Dystrybucja Skody wstrzymana

Skoda przyszłości wyjeżdża na ulice | Galeria

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.