Ford Mondeo | Pierwsze zdjęcia

Urodziły w odstępie jednego dnia. Dwa bliźniaki Forda, noszące imiona po swoich poprzednikach będą robić karierę po dwóch stronach Atlantyku, Fusion w Ameryce, Mondeo w Europie

Salon Detroit 2012 | Ford FusionSalon Detroit 2012 | Ford Fusion fot. Ford | Ford Fusion Salon Detroit 2012 | Ford Fusion

Fusion i Mondeo to niemal to samo auto. Dwa modele Forda różnią się detalami, bardziej ze względu na przepisy obowiązujące na danym rynku, niż ze względów na upodobania mieszkających tam ludzi.

Ford powrócił tym samym do przeszłości. Pierwsza generacja Mondeo była oferowana w Ameryce Północnej jako Ford Contour i Mercury Mystique w latach 1995 - 2000. Wtedy jednak różnice pomiędzy autami były o wiele większe i obejmowały lampy, panele nadwozia a nawet wnętrze.

Podobnie jak Fusion, nowe Mondeo będzie napędzany serią doładowanych silników EcoBoost. Mniejszy ma pojemność 1,6 l, większy 2,0 l. To co odróżnia Mondeo od Fusiona to napędy dla oszczędnych. W USA popularnością cieszą się hybrydy, w Europie dużo chętniej wybieramy wersje wysokoprężne. Oznaczenie TDCI na tylnej klapie będzie oznaczało, że o napęd dba jeden z trzech silników Diesla. Mają one pojemność 1,6 l, 2,0 l i 2,2 l.

Na debiut rynkowy trzeba będzie jeszcze poczekać. Czwarta generacja Mondeo trafi do salonów dopiero na początku 2013 roku. Oczywiście z czasem do sedana dołączy także wersja kombi. Więcej szczegółów na temat Mondeo już wkrótce.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Mondeo EcoBoost | Za kierownicą

Polski rynek w 2011 roku

Ford Mondeo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA