Hyundai Hexa Space HND-7

Jest nieduży, ale na długości około 4,3 m mieści nawet nie siedmiu, a aż ośmiu pasażerów. W sam raz dla rodzin wielodzietnych

Chevrolet MPVChevrolet MPV fot. GM A uta na rynku indyjskim nie grzeszą urodą. Na zdj. nowy minivan Chevroleta

Stylistyka to ostatnia rzecz na którą zwracają uwagę klienci z Indii. Oferowane tam auta mają być niedrogie w zakupie, ekonomiczne w eksploatacji i w razie konieczności poradzić sobie na nieutwardzonej drodze. Jeśli jeszcze oferują dużo przestrzeni to już jest nieźle.

Hyundai zaprezentował w New Deli prototyp niedużego minivana dzielącego platformę ze znanym u nas ix20. Auto może mieć problem z wygraniem konkursu piękności, ale na tle konkurencji nie ma się czego wstydzić.

Hexa Space HND-7, jak go ochrzczono, mierzy 4,3 m długości, dzięki czemu udało się upchnąć w jego wnętrzu trzy rzędy siedzeń. A ponieważ w pierwszym rzędzie zmieszczą się trzy osoby, to w sumie auto pomieści ośmiu pasażerów. Dostęp do tylnych foteli możliwy jest dzięki przesuwanym drzwiom tylnym.

Pod maskę trafił nieduży, a więc oszczędny silnik 1.2 Turbo GDI, który dla wygody obsługi auta współpracuje z sześciobiegową skrzynią biegów.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Ford EcoSport | Crossover dla rynków wschodzących

Hyundai ix20 | Pierwsza jazda

Hyundai Getz - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.