Nowe egzaminy na prawo jazdy od這穎ne w czasie

Nowe egzaminy na prawo jazdy mia造 zacz望 obowi您ywa od 11 lutego 2012 roku. Najwi璚ej kontrowersji wzbudza projekt rozporz康zenia reguluj帷ego przebieg szkolenia i egzaminu praktycznego. Dzi Minister transportu S豉womir Nowak zapowiedzia przesuni璚ie terminu na pocz徠ek 2013 roku

Nowe egzaminy na prawo jazdy nigdy nie wzbudzają entuzjazmu wśród kandydatów. Zazwyczaj oznaczają wprowadzenie nowych elementów, lub zmieniają zasady przeprowadzania testów, co powoduje w powszechnej opinii znaczne utrudnienia.

Projekt rozporządzenia o egzaminach na prawo jazdy, który miał zacząć obowiązywać 11 lutego tego roku posunięty był pod tym względem do granic absurdu i nie tylko komplikował proces szkolenia, ale zmuszał do nauki technik jazdy sprzed ponad pół wieku, dziś już niepraktycznych i wręcz niebezpiecznych.

Minister transportu Sławomir Nowak zapowiedział przesunięcie terminu wprowadzenia w życie ustawy na początek 2013 roku. Rodzi to nadzieję na powstanie zupełnie nowego rozporządzenia zdecydowanie bardziej przystającego do współczesnych standardów obsługi samochodu.

Nie ma jednak szans na rezygnację ze zmian w egzaminach teoretycznych. Zestawy pytań nie będą znane, a na niektóre trzeba będzie odpowiadać w czasie rzeczywistym, co ma symulować reakcje kierowcy na napotkane warunki drogowe. Zmiany te są ponoć wymuszone przez prawo unijne.

A oto jak wyglądał będzie egzamin praktyczny na kat. B i A, gdyby obecny projekt wszedł w życie:

Nauka jazdy | Z międzygazem

Nauka jazdy | Odkręć kranik

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Zamiast migaczy będziemy machać rękoma

Łamanie przepisów będzie legalne

Fiat Punto - ogłoszenia

Wi璚ej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.