Salon Detroit 2012 | Toyota Prius C

Do rodziny Priusa niebawem dołączy jej najmłodszy członek, którego debiut odbędzie się na nadchodzących targach w Detroit. Do napędu kompaktowej Toyoty nie posłuży jednak silnik znany ze starszych hybryd

Toyota Prius PHV | Galeria

Pod maskę trafiła 1.5-litrowa jednostka, która współpracuje z silnikiem elektrycznym. Choć Japończycy nie ujawnili, jaką mocą będzie dysponował Prius C, to wyciekła w ubiegłym roku broszura reklamowa modelu zawierała jego dane techniczne, z których wynika, że moc motoru spalinowego wyniesie 74 KM, a elektrycznego 61 KM. Łączny maksymalny moment obrotowy ma wynosić 280 Nm.

3,99 m długości, 1,69 mm szerokości i 1,44 m wysokości mają zapewnić komfortowe warunki podróżowania czterem osobom, ale homologacja pozwala przewozić pięciu pasażerów. Stylistycznie Prius C zdecydowanie wyróżnia się spośród reszty członków rodziny Priusa. Wygląd konsoli centralnej jest wyraźnie inspirowany najnowszym wcieleniem Toyoty Yaris.

Japończycy zapewniają, że ich najnowsza hybryda będzie zużywała w mieście 4,7 litra paliwa na 100 km. Na potwierdzenie tych wyników musimy jednak poczekać. Niestety nie znamy jeszcze cen auta. Debiut odbędzie się na nadchodzących targach w Detroit.

 

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Prius na ostro

Toyota Prius III | Za kierownicą

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.