Salon Detroit 2012 | Najmniejszy pickup świata?

Amerykanie lubią pickupy, to jasne. Może właśnie dlatego, Smart postanowił przywieźć do Detroit prototyp ze skrzynią ładunkową zamiast zwykłego bagażnika?

Studyjny For-Us to nowa koncepcja szefów Smarta, którzy najwyraźniej doszli do wniosku, że mikro-pickup jest tym, czego świat może teraz potrzebować. Auto mierzy 354 cm długości, 150 cm szerokości i 170 cm wysokości. W porównaniu do zwykłego Smarta ForTwo, prototyp ma zwiększony o 61 cm rozstaw osi (teraz 248 cm) i nieco szerzej rozstawione koła (o 50 mm).

Co zatem możemy przewieźć małym pickupem Smarta? Skrzynia ładunkowa ma długość 90 cm, które można powiększyć do 118 cm po rozłożeniu tylnej klapy. Z pełnowymiarową lodówką może być problem, ale przestrzeń ta w zupełności wystarczy do przewożenia na przykład dwóch elektrycznych rowerów Smart e-Bike (patrz galeria), które nota bene można ładować w gniazdach wyprowadzonym poza kabinę pasażerską.

Smart Forvision

Skoro już mówimy o ładowaniu, najwyższa pora wspomnieć, że studyjny pickup jest autem elektrycznym. 75-konny silnik czerpie "moc" z litowo-jonowych akumulatorów (17,6 kWh), które - m.in. dzięki systemowi odzyskiwania energii z hamowania - pozwalają pokonać między ładowaniami dystans nawet 100 kilometrów. Maksymalna prędkość z jaką można podróżować to 120 km/h.

Czy mikro-pickup ma szansę wejść do produkcji seryjnej? Poczekamy, zobaczymy. Na razie, Smart For-Us będzie próbował oczarować gości salonu w Detroit.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Odświeżony Smart ForTwo - PIERWSZA JAZDA

Smart od Hello Kitty

Smart - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.