Bajaj RE60 - najtańszy samochód świata

Najtańszym nowym samochodem na świecie jest Tata Nano. Za jego podstawową odmianę trzeba zapłacić około 2,7 tys. dolarów. Niebawem może się to zmienić, ponieważ hinduskie przedsiębiorstwo Bajaj Auto zaprezentowało model RE60, który ma być jeszcze tańszy

Samochody z innej bajki | Indie

Do tej pory hinduski producent słynął głównie z produkcji skuterów i riksz. Model RE60 ma to jednak zmienić i stać się preludium do kariery producenta w przemyśle samochodowym. Podczas prezentacji auta w New Delhi Hindusi powiedzieli, że RE60 jest odpowiedzią na miejskie korki i zanieczyszczenie powietrza w Indiach. Bajaj Auto zapewnia, że samochód charakteryzuje niskie zużycie paliwa i emisja dwutlenku węgla. Z uwagi na fakt, że do jego napędu służy silnik o pojemności 0,2 litra nie może być inaczej.

RE60 rozpędza się maksymalnie do 70 km/h i zgodnie z zapewnieniami producenta potrafi przejechać 35 km na jednym litrze paliwa. Na razie nie ujawniono ceny auta, ale Bajaj Auto nadmienia, że nie powinna ona przekroczyć 2,5 tys. dolarów. Za konkurencyjne Tata Nano, które jest najtańszym samochodem świata, trzeba zapłacić 2,7 tys. dolarów.

Rozpoczęcie współpracy podczas produkcji rozważa Nissan i Renault, ale decyzje w tej sprawie jeszcze nie zostały podjęte. Pierwsze egzemplarze RE60 mają zjechać z taśm montażowych jeszcze w tym roku.

Piotr Kozłowski, źródło: BBC

ZOBACZ TAKŻE:

Tata Nano na 2012 rok - Teletubiś

Tata wycofuje się z Polski

Samochody: ogłoszenia

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.