Salon Detroit 2012 | Toyota NS4

Toyota przygotowała kolejną nowość, której premiera odbędzie się na salonie samochodowym w Detroit. Szczegóły dotyczące projektu owiane są tajemnicą, ale jednej rzeczy Japończycy przed światem nie ukrywali

Toyota GT-86 | Galeria

W dobie rosnących cen paliw i coraz bardziej restrykcyjnych norm emisji spalin światowe koncerny motoryzacyjne szukają sposobów na obniżenie zużycia paliwa w ich samochodach. Toyota już dawno postawiła na napędy hybrydowe, których rozwój zostanie wykorzystany w nowym samochodzie o nazwie NS4.

To, co udało się ustalić to fakt, że samochód będzie "zaawansowanym konceptem hybrydy typu plug-in". Jedyne zdjęcie modelu nie daje wyobrażenia o tym, jak będzie wyglądało gotowe auto. Spekulacji - jak zwykle - nie brakuje. Głosy zza Atlantyku donoszą o nadchodzącym następcy słynnej Supry. Europa skłonna jest twierdzić, iż widoczny na zdjęciu reflektor należy do sportowego sedana, który mógłby stanowić konkurencję dla Volkswagena Passata CC . Wygląda jednak na to, że z odpowiedzią na pytanie trzeba będzie poczekać do 9 stycznia, kiedy to wrota salonu samochodowego w Detroit zostaną otwarte dla dziennikarzy.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Detroit 2012 | Lexus LF-LC

Salon Detroit 2012 | Nowe Porsche 911 Cabrio

Samochody: ogłoszenia

Więcej o: