Salon Detroit 2012 | Honda NSX

Najzagorzalsi miłośnicy Hondy maja przed sobą kilka nerwowych nocy. Do oficjalnej prezentacji następcy Hondy NSX pozostał już tylko tydzień

658 tys. - to nie cena, a przebieg Hondy NSX

Patrząc jedynie na wartość mocy (274-294 KM) Hondy NSX można odnieść wrażenie, że prezentuje się dość przeciętnie wśród aut sportowych. Pozory mylą. NSX to najlepszy samochód sportowy ze znaczkiem Hondy (lub Acury) na masce stworzony w czasach, gdy Japończycy chcieli za wszelką cenę pokazać światu, że też potrafią. Sportowa Honda produkowana była aż 15 lat (1990-2005) i nawet pod koniec swojej produkcji potrafiła zaskoczyć niejednego konkurenta.

Informacje o pracach Hondy nad następcą NSX-a pojawiały się już wielokrotnie. W 2008 roku odżyły, gdy pokazano prototyp Acura Advanced Sports Car Concept. Wtedy też mówiono o potężnym silniku V10, który uczyniłby z nowego NSX-a samochód sportowy na miarę XXI wieku.

Obecnie nadal poruszamy się trochę po omacku, ale im bliżej premiery która odbędzie się podczas salonu samochodowego w Detroit, tym znamy coraz więcej szczegółów. Jak podaje Autoexpress silnik najszybszej Hondy nie będzie tak ogromny, jak oczekiwano. Zamiast dziesięciu cylindrów ma mieć jak poprzednio tylko sześć i pojemność około 3,5 litra. Żeby wpisać się w ogólnoświatowy pęd ku ekologii ma on współpracować z dwoma silnikami elektrycznymi. Powstała w ten sposób hybryda będzie generować moc ok. 400 KM przenoszoną na asfalt przez wszystkie cztery koła. Pozwoli to autu na przyspieszenie do setki w niecałe 5 sekund.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Honda Civic ze Swindon | Pierwsza Jazda

Honda poprawi amerykańskiego Civica

Honda Civic - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.