Golf GTI Edition 35 już w Polsce

Znamy polskie ceny Volkswagena Golfa GTI Edition 35. Najmocniejsze GTI w historii dysponuje mocą 235 KM, a jego najtańsza odmiana kosztuje 113 690 zł

Volkswagen Golf Cabrio Volkswagen Golf Cabrio  fot. VW | Volkswagen Golf Cabrio Volkswageny będą tańsze

Volkswagen Golf GTI Edition 35 powstał z okazji 35. urodzin serii GTI. W 1976 roku, kiedy rozpoczęła się produkcja pierwszego modelu z legendarnej wręcz serii, chyba nikt nie przypuszczał, że do 2011 roku sprzedaż specjalnej wersji Golfów osiągnie 2 mln egzemplarzy, a ich moc przekroczy 200 KM.

GTI Edition 35 rozwija 235 KM (o 25 KM więcej od zwykłego GTI). Pierwsza setka pojawia się na prędkościomierzu już po 6,6 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 247 km/h. Choć takie przyspieszenie znacznie podnosi poziom adrenaliny, to inżynierowie postanowili zadbać również o portfele właścicieli najmocniejszego Golfa GTI i ograniczyć poziom zużycia paliwa. Według producenta Edition 35 wyposażona w manualną skrzynię biegów zużywa średnio 8,1 l paliwa na 100 km (8,0 l/100 km w opcji z automatyczną przekładnią DSG).

Czym Golf GTI Edition 35 różni się od zwykłego GTI? Głównie detalami i logo z liczbą 35, które pojawiło się na błotnikach, listwach progowych i fotelach. Na liście wyposażenia standardowego znalazło się ESP, przednie poduszki czołowe, boczne, kolanowe i kurtyny powietrzne, biksenonowe reflektory, diodowe światła do jazdy dziennej, radioodtwarzacz CD z MP3, automatyczną klimatyzację, wielofunkcyjną kierownicę i 18-calowe felgi ze stopu metali lekkich.

Dodatkowo warto zamówić pakiet 990. Jak sama nazwa wskazuje, kosztuje on 990 zł, a w jego skład wchodzą m.in.: czulniki parkowania z przodu i z tyłu z pomocną wizualizacją na ekranie radia, podgrzewane fotele, spryskiwacze reflektorów oraz radio RCD 310 z ośmioma głośnikami. Podstawowy Volkswagen Golf GTI Edition 35 ze skrzynią manualną kosztuje 113 690 zł, a z automatyczną przekładnią DSG 121 590 zł.

Galerię zdjęć znajdziesz tutaj: Volkswagen Golf GTI Edition 35 .

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Kulczyk żegna się z Volkswagenem

Suzuki pozwało Volkswagena

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.