Najważniejsze premiery salonu Detroit 2012

Już w najbliższy poniedziałek ruszają targi samochodowe w Detroit, mekce amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego. Chociaż odbywają się za Oceanem, w ich trakcie zadebiutują auta, które trafią również na europejskie drogi

Do rozpoczęcia targów można już właściwie odliczać godziny. Pierwsi dziennikarze rozbiegną się po halach wystawowych NAIAS 2012 w poniedziałek rano. Chociaż część producentów z pewnością do ostatniej chwili trzyma pojedyncze asy w rękawie, powinniśmy znać już większość ważniejszych premier. Co w Detroit będzie można zobaczyć na pewno?

Najciekawsze premiery 2011 r. | Polska

Miłośnicy japońskich aut sportowych z pewnością odwiedzą stoisko Hondy (zadebiutuje tam nowe wcielenie NSX-a) oraz Sciona, który pokaże amerykańską odmianę nowej Toyoty GT 86. Powinni zajrzeć także do "zagródki" Lexusa, w której prężyć się będzie prototyp drapieżnego, hybrydowego coupe - LF-LC.

Hybryd będzie więcej. Ford przywiezie swoje C-Maxy, Mercedes dwie wersje E-klasy, a Volkswagen - Jettę. Toyota zaprezentuje model Prius C, a Volvo - ciekawie zapowiadającą się - hybrydową odmianę XC60. Goście salonu znajdą też przynajmniej dwie propozycje idealne na letnie wojaże - Porsche pokaże 911 w wersji cabrio, a Mercedes nowego SL-a.

O wszystkich tych autach (i nie tylko o nich) już pisaliśmy. Więcej informacji o wymienionych modelach znajdziecie poniżej. Wystarczy kliknąć w zdjęcie samochodu.

Czujecie niedosyt? Uspokajamy, premier z pewnością będzie znacznie więcej. W zeszłym roku było ich grubo ponad 30. Trzymamy rękę na pulsie i jak tylko na horyzoncie pojawi się jakaś ciekawa nowość, nie omieszkamy o niej napisać.

ZOBACZ TAKŻE:

Golf GTI Edition 35 już w Polsce

Wybieramy najlepszy moto-filmik roku

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA