Nadjeżdża Peugeot 2008

Peugeot potwierdził informację na temat wprowadzenia do gamy małego SUV-a. Nowy model o numerze 2008 będzie bazował na 208 i stanie się bezpośrednim konkurentem dla bestsellerowego Nissana Juke

Peugeot 208 | Galeria

Stary Kontynent oszalał na punkcie małych crossoverów i SUV-ów, dlatego każdy, chcący liczyć się na europejskim rynku producent, musi mieć swego przedstawiciela w tej klasie samochodów. Zapowiadane na przyszłoroczne targi w Genewie 4008 okazuje się być niewystarczająco kompaktowym SUV-em, dlatego niezbędne stało się wprowadzenie jego mniejszego odpowiednika, który ma odebrać klientelę m.in. Nissanowi Juke.

Choć nie znamy gamy silnikowej 2008, to nieoficjalnie mówi się, że jego ceny będą startowały od około 20 tys. euro. Kolejną wiadomością, którą niedawno potwierdził Peugeot jest fakt, iż nie wprowadzi on 208 w odmianie kombi. Francuska marka tłumaczy to krótko - poprzednie generacje modelu (206 i 207), których oferta zawierała tego typu nadwozie, nie cieszyły się zbytnią popularnością i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.

Francuski mini-SUV najprawdopodobniej będzie wzorowany na widocznym na zdjęciach koncepcie HR1, a jego oficjalny debiut odbędzie się na Salonie Samochodowym w Paryżu.

Zapraszamy do galerii Peugeota HR1 Concept .

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Peugeot 4008 - do trzech razy sztuka

Peugeot 3008 HYbrid4 | Pierwsza jazda

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.