SUV pod prądem: Mitsubishi PX-MiEV

W 2013 roku na rynek ma trafić następca Outlandera o znanym już oznaczeniu MiEV. Zamiast napędu czysto elektrycznego będzie mieć układ hybrydowy

Samochody z innej bajki | Mitsubishi w Japonii i Stanach Zjednoczonych

Produkcja obecnej generacji Outlandera rozpoczęła się sześć lat temu. Auto ma już za sobą poważny facelifting i coraz głośniej domaga się następcy. Nie wiadomo dokładnie kiedy Mitsubishi będzie gotowe ją zaprezentować, ale już dziś wiemy, że w kwietniu 2013 roku będzie już gotowa. Wtedy na rynku zadebiutuje bazująca na niej hybryda z wtyczką oznaczona prawdopodobnie dodatkowym symbolem MiEV (Mitsubishi inteligent Electric Vehicle).

Układ napędowy prototypowego PX-MiEV II, który jest ostatnią przymiarką do wersji produkcyjnej, nastawiony jest na niskie spalanie i spory zasięg. Podstawę napędu stanowi silnik benzynowy 2.0 MIVEC zestrojony pod kątem jak największej sprawności. Moc nie jest imponująca i wynosi zaledwie 80 KM. Jego podstawowym zadaniem jest ładowanie akumulatorów. W skład układu wchodzą też dwa silniki elektryczne, po jednym na każdą oś. Łączna moc układu może wynosić nawet 160 KM, co powinno zapewniać satysfakcjonujące osiągi. Imponujące jest za to zużycie paliwa. Na w pełni naładowanych akumulatorach i zatankowanym baku PX-MiEV II może przejechać nawet 800 km zużywając średnio 1,7 l/100 km.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Tokio: Mitsubishi Mirage

Nowości od Mitsubishi

Mitsubishi Outlander - ogłoszenia

https://moto.pl/MotoPL/56,88389,10558220,Samochody_z_innej_bajki___Mitsubishi_w_USA_i_Japonii.html

Więcej o: