Najszybsze TT RS w Polsce?

Standardowe 340 KM w Audi TT RS to dla specjalistów z Pachura Motor Center  za mało. Podkręcili 2.5-litrowy silnik do 485 KM. Pierwsza setka pojawia się na liczniku po upływie 3,8 sekundy, a prędkość maksymalna przekracza 300 km/h. To prawdopodobnie najszybsze Audi TT RS w Polsce

Audi TT | Galeria

Do PMC przyjechał klient ze swym Audi ABT TT RS z jasno określonymi wymaganiami. Jego samochód miał być jeszcze szybszy, niż w standardzie. Pierwsze modyfikacje silnika podniosły jego moc do 436 KM, a maksymalny moment obrotowy do 540 Nm. Klientowi nie wystarczało jednak przyspieszenie do setki w 4 sekundy i prędkość maksymalna o wartości 282 km/h. Powiedział: "Mało", a specjaliści z Pachura Motor Center w myśl zasady "Klient nasz pan" podjęli kolejną próbę modyfikacji sportowego Audi.

Poprzeczka została zawieszona wysoko. TT RS miało osiągać 470 KM i 630 Nm. Tak duży zaprzęg mechanicznych koni wymagał zastosowania podzespołów bardzo wysokiej jakości. Pod karoserią znalazła się turbosprężarka ABT Powers, wydech Millteck Race, intercooler Forge Motorsport, a o ich prawidłową współpracę zadbał ECU ABT Powers. Wyniki z hamowni przerosły oczekiwania klienta i mechaników.

Zmodyfikowane Audi TT RS rozwija moc 485 KM przy 6350 obr./min. oraz maksymalny moment obrotowy o wartości 640 Nm przy 2650 obr./min. Warto podkreślić, że w zakresie 2500-5000 obr./min. utrzymywany jest stały moment wynoszący 600 Nm. Teraz właściciel tego potwora może przyspieszać do setki w 3,8 sekundy i rozpędzać się maksymalnie do 305 km/h. Czy to koniec zmian? Wszystko zależy od klienta.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Audi TT/TTS | Pierwsza jazda

Audi A1 w wersji "hardcore"

Samochody: Audi TT - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.