Nowe wyzwania dla Moto.pl Rally Team

W połowie grudnia wystartowała pierwsza eliminacja nowego cyklu o nazwie 4Turbo Motul Cup organizowanego pod wizą Polskiego Związku Motorowego. Cały cykl składa się z 7 rund, które zostaną rozegrane na terenie Wyścigów Konnych na Służewcu, gdzie w tym roku przebiegała jedna z prób Rajdu Barbórka

Pierwsza eliminacja odbyła się 18 grudnia. Oczywiście na starcie nie zabrakło zespołu Moto.pl Rally Team w znanym już Citroenie Saxo VTS i w składzie Piotr Sielicki / Andrzej Filipek. Pomimo niesprzyjającej aury i czasu przedświątecznych przygotowań na stracie stanęło 47 załóg podzielonych na sześć klas. Dla Piotrka i Andrzeja priorytetem była walka w klasie 2, ale także czerpanie doświadczenia z jazdy na bardzo szybkiej i technicznej próbie w warunkach, w których wcześniej nie mieli okazji startować.

Pierwsza próba, na której załoga Moto.pl Rally Team nie zamierzała jechać zachowawczo niestety zakończyła się zwiedzaniem krzaków, co oczywiście wpłynęło negatywnie na czas. Drugi przejazd okazał się już dużo lepszy jednak w odrobieniu strat do rywali przeszkodził poślizg na dohamowaniu z najdłuższej prostej, gdzie uciekły kolejne cenne sekundy. Trzeci odcinek specjalny to już bardzo płynna jazda naszej załogi, która zaowocowała najlepszym czasem wśród wszystkich samochodów przednionapędowych oraz awansem na 3 miejsce w klasyfikacji klasy 2. Niestety walka w klasyfikacji generalnej z wieloma profesjonalnie przygotowanymi Subaru Imprezami i Mitsubishi Lancer Evo okazała się bardzo ciężka, ale 14 czas w klasyfikacji generalne na 3 próbie pozostawia nadzieje na podjęcie walki z mocnymi "czterołapami".

Start w pierwszej eliminacji cyklu 4Turbo Motul Cup przysporzył nam wiele emocji. Od początku chcieliśmy zaatakować i jechać na jak najwyższym poziomie. Niestety po głębokim cięciu po błocie nasze opony nabrały bardzo dużo syfu i na następnym piątkowym zakręcie tylna oś kompletnie się odkleiła wiec znaleźliśmy się poza drogą, szczęśliwie omijając sporą tuję. Za optymistyczny możemy uznać czas, który udało nam się uzyskać na ostatnim przejeździe i to, że rzutem na taśmę wskoczyliśmy na 3 miejsce w klasie, co stawia nas w dobrej wyjściowej pozycji do walki o zwycięstwo w klasie całego cyklu, które jest naszym celem - powiedział na mecie Piotrek.
Dużo emocji, dużo wrażeń, dużo nauki. Bardzo fajna, szybka a zarazem techniczna próba jest dla nas doskonałym poligonem doświadczalnym przed startami w Rajdowym Debiucie, które planujemy w przyszłym roku. Na razie jednak skupiamy się na walce w całym cyklu 4Turbo Motul Cup. Na koniec chcielibyśmy pogratulować organizatorom realizacji bardzo ciekawej idei cyklu oraz zwycięzcą wszystkich klas i klasyfikacji generalnej - dodał Andrzej

Zmagania Moto.pl Rally Team podczas I eliminacji 4Turbo Motul Cup możecie obejrzeć na nagraniach wideo.

OS1:

 

OS3:

 

Zapraszamy wszystkich na fan page Moto.pl Rally Team na facebooku oraz do kibicowania podczas kolejnych eliminacji 4Turbo Motul Cup, gdzie nie zabraknie naszej załogi.

Kalendarz 4Turbo Motul Cup:

15.I.2012 29.I.2012 12.II.2012 26.II.2012 11.III.2012 25.III.2012

ZOBACZ TAKŻE:

Rajdowe kalendarze 2012

Rajd Dakar 2012| Orlen Team gotowy do startu

Race of Champions | Ogier mistrzem mistrzów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.