Flagowa limuzyna Lancii

Nie brakuje niezadowolonych fanów Lancii, którzy uznali wprowadzenie modelu Thema za wyrzeczenie się przez Włochów własnego języka stylistycznego. Wśród oburzonych znalazł się niezależny projektant David Cardoso, który stworzył własny prototyp flagowej limuzyny włoskiej marki
Kiedy Lancia wprowadziła Themę opartą na amerykańskim Chryslerze 300 byłem zawiedziony. Włoska marka sama wyrzekła się własnego języka designu. Imperiale jest próbą stworzenia godnego następcy modelu Thesis, czyli limuzyny we włoskim stylu.

Nowe BMW serii 8

Tymi słowami David Cardoso uzasadnił swój projekt. Najnowsza Lancia Delta wprowadziła świeży, charakterystyczny styl włoskiej marki, który widoczny jest również w modelu Ypsilon. Niestety właściciele Lancii postanowili szybko i bez większego wysiłku poszerzyć gamę modelową o samochody nie mające nic wspólnego ze wspomnianymi autami. W ten sposób narodziła się Lancia Thema oraz Voyager , które ze swą amerykańską stylistyką nie pasują do wizerunku włoskiej marki, z czym wielu nie może się pogodzić.

A co Wy sądzicie o Lancii Imperiale?

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Nowa Lancia Thema | Galeria

Nowe, amerykańskie Fiaty i Lancie

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.