Odmłodzony Land Cruiser V8

Produkowana od czterech lat Toyota Land Cruiser V8 doczekała się zasłużonego faceliftingu. Nowa wersja najpierw pojawi się w Japonii, później dotrze też do najbardziej niedostępnych zakątków świata

Luksusowy Land Cruiser? Nie w Australii

Japonia nie jest najważniejszym rynkiem zbytu dla modelu Land Cruiser V8, ale jako rynek rodzimy cieszy się szczególnymi względami. Toyota poddając ten model kuracji odmładzającej zaprezentuje ją najpierw właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Zmiany z zewnątrz objęły przedni zderzak, w którym lampy przeciwmgielne zamknięte zostały w kwadratowych otworach odseparowanych od wlotu powietrza. Naszym zdaniem nie poprawiło to wyglądu auta. Inny "look" zafundowano też lampom zespolonym. Z przodu pojawiły się światła LED do jazdy dziennej, tylne mają teraz okrągłe pomarańczowe kierunkowskazy.

Ciekawym posunięciem jest zastosowanie stopni bocznych, które wyglądają jakby były zintegrowane z nadwoziem. Wygląda to całkiem przyzwoicie, ale rodzi pytanie jak auto będzie się prezentować, gdy właściciel zechce je zdemontować. Zmiany zewnętrzne wieńczy nowy zestaw obręczy w rozmiarach od 18 do 20 cali.

Wewnątrz trudno będzie znaleźć różnice. Nowy jest jedynie centralny wyświetlacz, który jest teraz większy. Kierowca ma też do dyspozycji zoptymalizowane systemy Multi-Terrain Select i Craw Control .

Póki co nie wiadomo kiedy odnowiony Land Cruiser trafi do salonów poza Japonią, ale debiutu należy się spodziewać w pierwszym kwartale 2012 roku.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

TEST: Toyota Land Cruiser V8 - Rączy mastodont

60 lat napędu 4x4 w samochodach Toyota

Toyota Land Cruiser - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.