Citroen DS5 i Concorde | Galeria

Rynkowa premiera Citroena DS5 zbliża się dużymi krokami. Aby wyróżnić auto z tłumu innych premier firma kolejny raz zatrudniła znanego fotografa. Tym razem to nie efekt, a sceneria ma zachęcać do obejrzenia galerii

Żywe zdjęcia Citroena DS5

Pierwsze zdjęcia modelu DS5 poznaliśmy w kwietniu. Oficjalna premiera miała miejsce podczas salonu frankfurckiego, ale do premiery rynkowej nadal pozostało około dwóch miesięcy. Aby DS5 nie zginął z naszej świadomości Citroen co jakiś czas stara się zainteresować nas jakąś ciekawostką. Najpierw były to animowane zdjęcia, tzw. cinemagraph. Tym razem jest to szczególna sceneria paryskiego lotniska Le Bourget. Zdjęcia, na których oprócz DS5 można zobaczyć pięknego DS-a i rzadkie wersje SM, wykonał fotograf Laurent Nivalle.

Citroen DS5 powstał na platformie Peugeota 3008/5008 i dzieli z nim większość podzespołów. Nadwozie zaprojektowano od nowa nadając mu sportową sylwetkę i "stylizując" na rodzinnego crossovera. Pod maską znajdziemy m.in. układ HYbrid4 łączący oszczędnego Diesla HDI 2.0 (163 KM) z silnikiem elektrycznym o mocy 37 KM.

Premiera rynkowa DS5 będzie mieć miejsce w pierwszym kwartale 2012 roku. Zapraszamy do galerii .

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Auto lat 50.: Citroen DS

TEST: Citroën C5 2.0 HDI 160

Citroen C4 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.