"Srebrna strzała", czyli Mercedes przyszłości

"Silver Arrow" to koncepcyjny pojazd zaprojektowany przez amerykańskie studio projektowe Mercedesa. Chcielibyście, żeby tak wyglądały samochody w przyszłości?

Mercedes F125 | Za kierownicą

Auto powstało na potrzeby konkursu 2011 Los Angeles Design Challenge. Ekipy, które zgłosiły się do rywalizacji, miały za cel stworzenie jak najbardziej spektakularnych prototypów, które później mogłyby zagrać na srebrnym ekranie. Do konkursu, oprócz Mercedesa, przystąpiło Subaru, Hyundai, Honda, Maybach oraz Smart.

Projektanci z amerykańskiego studia projektowego Mercedesa z siedzibą w Carlsbad (Kalifornia) przygotowali auto o nazwie "Silver Arrow" (Srebrna strzała). Stylistycznie, prototyp nawiązywać ma do legendarnych sportowych Mercedesów z lat trzydziestych ubiegłego wieku. Nie mogło jednak zabraknąć futurystycznych rozwiązań, jak koła omnikierunkowe czy otwierany dach, w magiczny sposób dezintegrujący się za przyciśnięciem guzika (obejrzyjcie film).

 

Rywalizację wygrał Smart, ale Mercedes i tak postanowił przypomnieć o swoim efektownym prototypie. Jak Wam się podoba "Srebrna strzała" z Kalifornii? W podjęciu ostatecznej decyzji może pomóc wizyta w nowej galerii auta .

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes SLS AMG | Za kierownicą + wideo

Nowy Mercedes SL | Galeria

Mercedes SL - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.