Honda poprawi amerykańskiego Civica

Po fali krytyki jaka przetoczyła się po debiucie rynkowym amerykańskiej wersji Civica, Honda postanowiła przeprojektować auto. Udoskonalony model pojawi się w salonach dilerskich w USA jeszcze przed końcem 2012 roku

39. urodziny Hondy Civic | Wideo

Honda dostała baty od prasy fachowej w USA za najnowszą generację Civica, który miał swoją premierę w połowie tego roku. Fala zaczęła się od Consumer Reports , który dał mu ocenę "nie polecana". Dziennikarze Consumer Reports zwrócili uwagę, że nowy Civic nie tylko dostał niską ocenę, ale wręcz wypadł niekorzystnie na tle swojego poprzednika. Honda początkowo wyraziła swoje oburzenie i zapewniała o zaletach nowego modelu, ale z czasem pod naporem mediów ugięła się.

Amerykańska wersja Hondy Civic zostanie poprawiona. Początkowo Honda zamierzała poczekać ze zmianami do liftingu (przełom 2013/2014), ale najwyraźniej presja była tak duża, że zdecydowano się przyspieszyć te prace. Japoński producent obiecuje zaprezentować przeprojektowane auto jeszcze przed końcem przyszłego roku.

Si jest w porządku

Jednocześnie na rynek USA trafiła usportowiona wersja Civic Si. Jest ona napędzana większym silnikiem R4 2.4 o mocy 201 KM. Najwyraźniej dostosowanie podwozia do oferowanej przez silnik mocy sprawiło, że auto sprawia znacznie lepsze wrażenie na drodze. Consumer Reports dał jej ocenę "polecana". To znacznie lepiej, niż podstawowe wersje Civica, ale nadal gorzej, niż poprzednie generacje, które w ciągu ostatnich 10 lat pięć razy zdobył najwyższą ocenę "najlepszy wybór" ('top pick ').

Należy zaznaczyć, że amerykańska wersja Hondy Civic nie ma zbyt wiele wspólnego z europejskim modelem produkowanym w Swindon. Różni je nadwozie, charakterystyka podwozia, wnętrze i zestaw oferowanych silników. Czyni to z nich dwa oddzielne modele, chociaż tak samo nazywane.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Europejska Honda Civic | Pierwsza Jazda

Dziki Civic na pożegnanie

Honda Civic - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.