Brytyjczycy nie chcą Renówek

Jak podaje Autoexpress Renault wycofuje od stycznia kilka swoich modeli z rynku brytyjskiego z powodu fatalnej sprzedaży. Dilerzy, których będzie mniej, muszą poczekać na nowe modele i na debiut maki Dacia na Wyspach

Clio RS | Anioł i demon w jednym?

Jeszcze w 2006 roku Renault sprzedało Brytyjczykom 126 tys. aut, podczas gdy w tym roku na francuskie auta z rombem na masce zdecydowało się zalewie 75 tys. kierowców. Tych kilka dni do końca roku nic już w tej kwestii nie zmieni.

Modele Clio i Megane sprzedają się jeszcze całkiem dobrze, natomiast pozostałe modele znacznie gorzej. Dlatego od stycznia z oferty znikną Laguna liftback, kombi i coupe, Espace, Grand Espace, Modus, Grand Modus, Wind i osobowy Kangoo. Wszystkie te modele nie stanowiły w tym roku nawet 10% sprzedaży marki w Wielkiej Brytanii.

Renault nie tylko ograniczyło ofertę, ale wyciągnęło dalsze wnioski. Liczba dilerów zostanie zmniejszona w przyszłym roku ze 190 do 135. Ratunkiem dla pozostałych mają być nowe modele, m.in. mały crossover spokrewniony z Nissanem Juke, który ma się pojawić w 2013 roku. Większy popyt jest też spodziewany w związku z wprowadzeniem na początku przyszłego roku odświeżonych modeli Twingo, Megane i Scenic.

Kolejnym krokiem mającym zwiększyć przychody ma być wprowadzenie pod koniec 2012 roku na brytyjski rynek marki Dacia. Rumuńskie samochody będą sprzedawane w tych samych salonach, co Renault.

Najlepsze jednak na koniec. Autoexpress dowiedział się od przedstawiciela Renault UK, że firma zamierza skierować markę w kierunku segmentu premium (wyższe ceny?), aby zwiększyć przychody.

Marcin Lewandowski źródło: Autoexpress

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe Twingo od 31 950 zł

Chevrolet Orlando vs Renault Scenic

Renault Megane - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.