Evantra - nowe włoskie superauto

F&M to firma zajmująca się głównie odrestaurowywaniem pojazdów zabytkowych. Od czasu do czasu jednak, włoska manufaktura lubi wypuścić na rynek oryginalne sportowe auto. Takie jak widoczna na zdjęciach Evantra na przykład

F&M Vulca S - wulkan stylistyczny

Evantra jest trzecim (wcześniej były już Antas i Vulca S) autem zbudowanym od podstaw przez F&M. W przeciwieństwie do poprzednich projektów, stylistycznie utrzymanych w stylu retro, nowy wydaje się bardziej współczesny. Wymiary? 432,5 cm długości, 199,5 cm szerokości i 122,5 cm wysokości.

>>> Arrinera - supersamochód z Polski <<<

Ważąca zaledwie 1200 kg Evantra może być napędzana jednym z dwóch dostępnych silników. Sześciocylindrowy bokser o pojemności 3,5-litra występuje w 403-konnej wersji wolnossącej oraz odmianie doprawionej dwiema turbosprężarkami. Mocniejszy wariant silnika rozwija moc 603 koni mechanicznych i pozwala osiągnąć pierwszą setkę w czasie 3,7 sekundy.

Powstanie tylko pięć sztuk Evantry, a pierwsza z nich trafi do właściciela w połowie przyszłego roku. Nie wiemy niestety, ile trzeba zapłacić za przyjemność posiadania tak rzadkiego okazu.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

TOP10 | Najdroższe samochody świata

Arrinera już jeździ | Wideo

Autotrader.pl - bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.