Nowe Twingo od 31 950 zł

Jakimś cudem, nie pisaliśmy jeszcze o cenach nowego Renault Twingo. Dziś naprawiamy swój błąd. Mikrus dostępny będzie w Polsce trzech wersjach wyposażenia i docelowo dwoma silnikami do wyboru. Ceny startują od 31 950 zł

Najnowsze wcielenie małego Renault zadebiutowało podczas jesiennych targów we Frankfurcie. Chociaż zbudowane jest na płycie podłogowej poprzednika, a pod względem mechanicznym zmieniło się niewiele, z zewnątrz wygląda zupełnie inaczej.

Pas przedni nie jest już tak jednolity i... nudny? Między nowymi, mniejszymi reflektorami biegnie wąski grill z wkomponowanym logo, migacze powędrowały tam gdzie wcześniej znajdowały się światła przeciwmgielne, a przedni zderzak posiada większy wlot powietrza. Pojawiły się też duże, okrągłe lampy przypominające te z Nissana Juke . W tylnej części nadwozia również zmiany. Obok standardowych kloszy pojawiły się dodatkowe lampy w tylnej klapie.

W polskich salonach Renault, nowy mikrus dostępny będzie - przynajmniej do połowy przyszłego roku - z jednym tylko silnikiem. To benzynowe, wolnossące 1.2 rozwijające moc 75 KM (przy 5500 obr./min) i 107 Nm maksymalnego momentu obrotowego (przy 4250 obr./min).

Volkswagen Up! od 31 290 zł

Za Twingo z tym silnikiem i podstawową wersją wyposażenia (Access) trzeba zapłacić 31 950 zł. Za tę kwotę dostaniemy auto wyposażone, m.in. w: ABS+EBD, światła przeciwmgłowe, centralny zamek, przednie poduszki powietrzne i komputer pokładowy.

Ceny Twingo w pośredniej wersji wyposażenia (Wind) zaczynają się od 34 950 zł. W standardzie dostaniemy, m.in.: manualną klimatyzację, wspomaganie kierownicy, regulowane elektrycznie lusterka boczne, fotel kierowcy i zagłówki przednich foteli z regulacją wysokości.

Za najbogatszą odmianę francuskiego mikrusa trzeba zapłacić przynajmniej 39 950 zł. Oprócz wszystkich wymienionych już "wygód", klienci dostaną m.in. system audio z radioodtwarzaczem CD/MP3, czterema głośnikami i pilotem przy kierownicy, dwukolorową tapicerkę oraz możliwość doposażenia auta w automatyczną klimatyzację (800 zł) i - podobnie jak w przypadku Twingo Wind - ESP i ASR (1280 zł).

Latem do gamy Twingo dołączy wersja RS ze 133-konnym, benzynowym 1.6. O małym Renault z silnikiem wysokoprężnym oraz z turbodoładowanym, benzynowym 1.2 na razie nic nie wiadomo.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Zakazana reklama Twingo

Eko-Gordini z dieslem

Renault Twingo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.