Tańsze części bez "drogiego" logo

Seat chce przyciągnąć do serwisów właścicieli aut używanych. Specjalnie dla nich stworzył markę tańszych części zamiennych. Czy są to nadal części oryginalne?

Wraz z ciągłym wzrostem liczby samochodów na polskich drogach zwiększa się również zapotrzebowanie na części zamienne. Ogromna większość aut w naszym kraju to samochody 8, 10 letnie, których właściciele szerokim łukiem omijają autoryzowane stacje obsługi i sklepy z oryginalnymi częściami zamiennymi. W obliczu rosnących kosztów utrzymania i coraz bardziej wywindowanych cen paliw Polacy muszą redukować wydatki na samochód. Jak to robić, bez straty na jakości?

Elektryczny Seat w 2015 roku

Jednym ze sposobów, może być zakup nowych części bez "drogiego" logo. Pomysł wcale nie jest nowy. Wiele firm stosuje podobne rozwiązania. Teraz Seat wprowadza na rynek zupełnie nową i niezależną linię części zamiennych Seat Economy Parts, stanowiącą uzupełnienie dla oryginalnych i oryginalnych regenerowanych części zamiennych.

Części zamienne Seata o nazwie Economy Parts produkowane są według specyfikacji pozwalającej na uzyskanie idealnego stosunku jakości do ceny. Adresowane są do właścicieli pojazdów 5-letnich i starszych, czyli wyprodukowanych do 2006 roku. Oferowane są w cenach niższych nawet o 40%. W przypadku alternatora ze znakiem Economy klient zyskuje 530 zł, a przy zakupie akumulatora 107 zł. Na tłumiku środkowym można zaoszczędzić prawie 185 zł, a na przednich klockach hamulcowych niemal 100 zł.

Na części udzielana jest gwarancja producenta, można więc powiedzieć, że klient ma pewność co do ich jakości. W ich przypadku słowo oryginalny traci jednak swoją moc.

W najbliższych miesiącach Seat będzie rozszerzać znacząco wachlarz części spod znaku Economy poczynając od piór wycieraczek, akumulatorów, klocków i tarcz hamulcowych na amortyzatorach, układach wydechowych, katalizatorach i filtrach cząstek stałych kończąc. Już teraz klocki hamulcowe i akumulatory do dużej liczby modeli są już dostępne.

Dariusz Dobosz

ZOBACZ TAKŻE:

Seat Arosa (1997-2005)

Seat Mii - trojaczki w komplecie

Samochody: Seat Leon - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.